LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. I tak się dzieje w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie, ponieważ uczniowie korzystają z pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.

 

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała stację lutowniczą ATTEN umożliwiającą naukę lutowania podczas zajęć techniki. Uczniowie klasy V, mieli możliwość zapoznania się z instrukcją obsługi lutownicy oraz zasadami bezpieczeństwa jej użytkowania. Nauczyli się w jaki sposób należy przygotować miejsce pracy i co jest potrzebne, by wykonać prawidłowe lutowanie. Za pomocą spoiwa lutowniczego, potocznie zwanego lutem, uczniowie mogli zobaczyć jak można szybko i łatwo połączyć dwa przewody miedziane. Podczas krótkiego filmiku przybliżone zostały uczniom najważniejsze informacje o lutowaniu, jego rodzajach i zastosowaniu.


lut

Robotyka

robot

W dniu 18 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Zaborowie uczniowie klasy VIII uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach, podczas których składali robota zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia zakończyły się sukcesem i robot Q-scout po zaprogramowaniu Sm pokonywał trasę.

 

Tajniki fotografowania uczniowie zgłębiają dzięki aparatowi i akcesoriom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie ósmej klasy ustawiali światło, pozowali, fotografowali, czyli bawiąc się – uczyli fotografować w ramach lekcji języka polskiego o tematyce ,,Język fotografii, czyli jak czytać zdjęcie.”

lb


Copyright © Szkoła Podstawowa w Zaborowie. Projekt: gremis