WIOSNA, ACH TO TY!

Witaj wiosno!

plakaty w

Pierwszy dzień wiosny społeczność szkolna przywitała wesoło i radośnie wspólnym odśpiewaniem piosenki Marka Grechuty ,,Wiosna, ach to ty” .

Tego dnia uczniowie namalowali plakaty, ukazujące piękno witanej pory roku. Każda klasa oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje prace oraz witały wiosnę wymyślonym hasłem.

pokaz m

Wiele emocji wywołał wiosenny pokaz mody. Dzieci prezentowały swoje stroje, spacerując na specjalnie do tego przygotowanym wybiegu. Dominującymi kolorami ubrań były: zielony, żółty, pomarańczowy oraz kwieciste, kolorowe nadruki. Nie zabrakło strojnych kapeluszy i stylowych okularów. Po wesołych, kolorowych, pełnych emocji prezentacjach, przyszedł czas na zagadki, sprawdzające wiedzę na temat zwiastunów wiosny. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem od pani dyrektor.

Szkolną akcję witania wiosny zakończyła sesja fotograficzna.

Tekst Małgorzata Chmielewska