WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Wieczornica patriotyczna w Zaborowie

W dniu 28 listopada w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna.
W przemówieniu rozpoczynającym pani dyrektor Beata Żujewska podkreśliła wagę uroczystości szkolnych, które krzewią wartości patriotyczne, podtrzymują tożsamość narodową oraz dają możliwość dzieciom i młodzieży zaprezentować swoje talenty przed najważniejszymi dla nich odbiorcami, czyli rodzicami oraz społecznością lokalną. Pani Dyrektor przypomniała, że nasza szkoła, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego otrzymała certyfikat ,, Szkoły Wiernej Dziedzictwu”, co stanowi podkreślenie wychowywania uczniów w duchu miłości do Ojczyzny.

Wiecz 1

Głównym punktem wieczoru był montaż słowno-muzyczny- multimedialny, w którym uczniowie klas II-VIII i harcerze przedstawili historię zaborów Polski, heroiczną walkę o odzyskanie niepodległości oraz podkreślili w wierszach i piosenkach istotę współczesnego patriotyzmu i słowa ,,Ojczyzna”. Poczucie jedności narodowej potęgowało włączanie się wszystkich gości do wspólnego śpiewu.

wiecz2

Kolejnym punktem wieczoru były przemówienia zaproszonych gości.

Pięknie o historii i miłości do Ojczyzny mówił pan Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Podkreślił on ważną rolę wychowawców, szkoły, harcerstwa w kształtowaniu u dzieci i młodzieży odpowiednich postaw patriotycznych oraz zasad moralnych .Zaznaczył jednak, że największy wpływ na osobowość młodego człowieka mają rodzice, wskazujący odpowiednie wartości, normy, podtrzymujący tradycje oraz wychowujący w duchu przywiązania do religii i miłości do drugiego człowieka. Pan Kurator tym samym, podziękował uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za pracę, jaką wykonują.

wiecz 3 przem

Miłą niespodzianką było wystąpienie Pana Jana Domańskiego, przyjaciela szkoły, który wręczył trzem uczennicom klasy ósmej dyplomy, za udział w ogólnopolskim konkursie historycznym ,,Notacje filmowe – Katyń 2022”.Na koniec zabrał głos pan Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, który podkreślił, że należy pamiętać, że niepodległość nie jest czymś danym na zawsze, dlatego należy o nią dbać każdego dnia , a także pomagać narodowi ukraińskiemu, który aktualnie walczy o swoją suwerenność.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękny, pełny emocji występ, nauczycielom za przygotowanie uczniów (szczególnie Pani Agnieszce Hinburg , prowadzącej szkolną drużynę , Ewie Wysockiej, Małgorzacie Chmielewskiej i Agacie Gadomskiej) oraz pozostałym nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, którzy dołożyli swoją cegiełkę do całej oprawy wieczoru, a także rodzicom, którzy przygotowali smaczny słodki poczęstunek.