DZIEŃ PAPIESKI

Dzień Papieski w Zaborowie

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie 18 października odbył się apel z okazji XIX obchodów Dni Papieskich, aby uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli wspólnie uczcić pamięć
św. Jana Pawła II.

RELIKWIE

Montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Chmielewskiej, rozpoczął się hymnem ŚDM z 2016 r. oraz ,,Barką”- ulubioną pieśnią naszego papieża. Następnie uczniowie kl. IV i VII nakreślili historię życia Papieża Jana Pawła II. Piosenkami, wierszami i prezentacją filmową uczniowie przypomnieli sylwetkę wielkiego Polaka.

Wspólny śpiew, modlitwa oraz krótkie filmiki ukazujące papieża Jana Pawła II wielu uczestników wzruszyły do łez.

Na koniec spotkania pani Dyrektor nagrodziła laureatów konkursu plastycznego ,,Święty Jan Paweł II ”, a Ks. Michał Bekisz wszystkich zebranych pobłogosławił relikwiami naszego papieża przywiezionymi z Watykanu.

Tekst: Małgorzata Chmielewska